משכנתא למסורבים

מעל עם מסורבים

Menu

שלום רב לכם, שמי מרטין בוקסדורף ובעשר השנים האחרונות אני מטפל במשכנתאות של אנשים שעברו פשיטת רגל או סורבו בבנק לקבלת משכנתא בגלל בעיות BDI. הצלחתי כבר להשיג מאות משכנתאות של אנשים שעברו פשיטת רגל ויש לי מאות ממליצים שיעידו על כך.

היום אני רוצה לדבר על 4 עקרונות חשובים, שהם מנחים אותי באופן קבוע כאשר אני מטפל באנשים עם בעיות BDI או פשיטות רגל. העקרונות האלו לא תמיד מתאפשרים, הרי כל מקרה הוא בעל פרטים ייחודיים, אבל זאת השאיפה בכל מקרה.

מקרה יחיד ובודד:

לא משנה מה הייתה בעיית הBDI, איך שהוא ניתן לסלוח על כך כל עוד מדובר במקרה חד פעמי שלא חוזר על עצמו כל פעם. רק בואו נביא דוגמה: נניח מקרה ראשון הוא אדם שעבר פשיטת רגל אבל זה הכול, אם בודקים את העבר הפיננסי, רואים את אותה פשיטת רגל ואין שום דבר אחר.

לעומת זאת יש מקרה אחר, שבו אדם יש לו בעיות קטנות, אבל הן חוזרות על עצמן כל הזמן. הרבה פעמים אני רואה אנשים שהיה להם ברישום הפיננסי בעיות קטנות אבל רצופות. בעיה בשנת 2014, 2015, 2016, 2017 וכן הלאה. נכון שזה בעיות קטנות, אבל בעיני הבנקים זה מצביע על התנהלות לא אחראית ואת זה הם שונאים את זה. אז המטרה שלנו היא להראות שבעיית הBDI  היא דבר שהיה תקלה, אולי תקלה משמעותית, אבל דבר חד פעמי שלא באמת מאיים על הבנק.

תקופת צינון:

השאיפה היא תמיד להראות שהבעיה שהייתה, הייתה כמה שיותר רחוק. אני לא מדבר על 10 שנים, ממש לא. אבל אני בהחלט רוצה להגיד לבנק: "תראו, הייתה בעיה עם הבחור שלנו, אבל מאז עברה שנה/ שנה וחצי/ 9 חודשים והכול פיקס.

זה מתחבר בדיוק עם הסעיף הקודם של המקרה היחיד. השאיפה היא להגיד לבנקים: היה מקרה בודד, לפני שנה כבר והכול מאז פיקס. זאת השאיפה, כמובן שאין מקרים שבהם הכול מושלם, אבל השאיפה היא תמיד להראות שעבר איזה שהוא פרק זמן מאז שהייתה בעיה. כלומר, הטיעון שלי מול הבנקים יהיה במקרה כזה: נכון יש כאן בעיית BDI אבל, זה מקרה חד פעמי שהיה מזמן. זה המקסימום שניתן לבקש כאשר מדובר על סירוב משכנתא BDI. בואו נעבור הלאה.

הסבר ואסמכתאות:

אולי זה הסעיף הכי חשוב בעצם, אני מאמין גדול בכל הנוגע לניירת. בואו נשתמש בדוגמה שתעזור להבהיר את הדברים: מקרה 1- אדם כל שהוא עבר פשיטת רגל לפני שנה, נכנס לחובות גדולים וקיבל הפטר. טוב? אחלה. מקרה 2: אדם שהיה ערב להלוואה של אח שלו שלקח מימון כאשר פתח עסק, העסק נכנס לקשיים בגלל שהאח ברח מהארץ, העסק קרס, הבחור שלנו נגרר לפשיטת רגל. נכון שזה נשמע שונה?

עכשיו מעבר להסבר, בואו נוסיף לתמונה גם את זה שיש צו הסגרה שניתן נגד האח, כתבה במקומון על כך שהעסק קרס, צו פשיטת הרגל של האח וציטוט של הכונס שמתייחס לכך שהבחור שלנו בכלל תמים. נכון שעכשיו זה מקבל מראה אחר לגמרי? אז בגלל זה אני אוהב הסברים טובים וניירת שמגבה את זה.

גמישות:

בין אם אנחנו רוצים לקחת משכנתא לאחר פשיטת רגל או משכנתא עם בעיות BDI אחרות, חייבים שתהיה לנו גמישות, הכוונה היא למצבים שהבנק אומר: אני לא יכול לתת 70 אחוז, אלא רק 60 אחוז, או הבנק מבקש לווה נוסף, כל מיני מצבים שאומרים שניתן לקחת משכנתא אבל צריכים לגלות מעט גמישות ולהזיז את הדברים כדי שזה יעבוד.

יוצא לי לראות הרבה אנשים שמגיעים עם בעיות של BDI כבדות, אבל לא מוכנים להיות גמישים. כלומר, רוצים 75 אחוז מימון ולא מוכנים לזוז מילימטר, או שלא לא יכולים להרשות לעצמם לזוז בגלל מגבלות כאלו ואחרות. בכל מקרה, רצוי מאוד לגלות גמישות.

מרטין בוקסדורף- 0508116397

צרו איתנו קשר עוד היום

פוסטים אחרונים בבלוג