משכנתא למסורבים

מעל 90% הצלחה עם מסורבים

נשארה לכם משכנתא נמוכה? סובלים מהלוואות וחובות שמעיקים על ההתנהלות השוטפת? האופציה הכי טובה היא להגדיל את המשכנתא ולהכניס לתוכה את כל ההלוואות הקיימות וכך להחזיר את כל החובות שהצטברו בינתיים בדרך.

אז איך עובדת משכנתא לכיסוי חובות?

אז חברים יקרים, אנחנו נעבור עכשיו על כמה פרמטרים שהם למעשה הבסיס של משכנתא לכיסוי חובות. כלומר, דברים שבלעדיהם, זה לא יקרה.

עד חמישים אחוז משווי הבית:

זה נקודה שהיא קריטית, לפי נוהלי בנק ישראל לעולם לא ניתן לעבור את חמישים אחוז משווי הבית המשועבד ( ניתן כאשר קונים את הבית). כלומר אם הבית שלכם שווה נניח שני מיליון שקלים, לעולם לא ניתן יהיה לעבור את מיליון שקלים משכנתא.

דוגמה:

נניח שהבית אכן שווה 2 מיליון שקלים, המשכנתא הקיימת שלי היא 700 אלף שקלים נכון להיום, זה אומר שאני אוכל לקחת עוד 300 אלף שקלים לסגירת הלוואות קיימות או כל מטרה אחרת. אגב המטרה לא חייבת להיות סגירת הלוואות, היא יכולה להיות גם הלוואה לעסק או הרבה מאוד דברים אחרים.

התנהלות משכנתא קיימת:

הדבר אולי הקריטי בהלוואות האלו, זה איך התנהלו תשלומי המשכנתא הראשונה. כלומר נניח שיש לי משכנתא של 700 אלף שקלים, ואני מגיע לבנק ומבקש עוד 300 אלף בדיוק לפי הדוגמה שעשינו קודם. הבנק קודם כל יבדוק את המשכנתא הראשונה שלי, כלומר אם אני לא משלם בצורה סדירה את המשכנתא הראשונה שלי, מאיזה סיבה הבנק יחליט לתת לי עוד משכנתא נוספת?

התנהלות חשבון עובר ושב:

חשוב להבין את הדבר הזה, זה יש לכם הלוואות רבות בחשבון, זה בסדר גמור. זה שיש בעיות בחשבון- זה ממש לא בסדר. הבנקים מבחינתם לא מוכנים לתת משכנתא נוספת לאנשים שלא מצליחים לנהל בצורה תקינה את החשבון. כלומר, הלוואות זה בסדר, חריגות ואי כיבודים בחשבון- זה בכלל לא בסדר.

אסמכתאות:

שימו לב, לפני כמה שנים יצאו חוקי הלבנת הון חדשים אשר בקצרה אומרים שאין דרך לתת משכנתא לכיסוי חובות בלי לקבל הסבר מפורט לאן בדיוק הולך הכסף. כלומר אם אנחנו מבקשים 300 אלף שקלים לצורך כיסוי חובות, אנחנו צריכים להראות לבנק בדיוק את הסכומים האלו שקיימים אצלנו בחשבון. במילים פשוטות צריך להראות הלוואות של 300 אלף שקלים.

בעיות בנכס:

הרבה משכנתאות לכיסוי חובות נופלות בגלל בעיות ברישום הנכס. לא תאמינו כמה פעמים ראיתי את המצב שבו אנשים באים לקחת משכנתא נוספת אחרי שקנו בית לפני 15 שנה וגילו שהוא בכלל עדיין לא עבר על שמם. מלא פעמים. לכן שימו לב שהרישום של הבית שלכם הוא מוסדר כחוק.

מרטין בוקסדורף- 0508116397

צרו איתנו קשר עוד היום

פוסטים אחרונים בבלוג