אחד המצבים הכי מלחיצים בעולם, זה כאשר אתם צריכים משכנתא והבנקים לא מוכנים לאשr. ברגעים כאלו הכול נלחץ ומתגמד ובעיקר רוצים למצוא פיתרון כל שהוא לבעיה. 

כאן זה אולי הזמן להציג את עצמי. שמי מרטין בוקסדורף, העבודה שלי היא דבר מאוד פשוט: לקחת מכם את הניירת ולגשת במקומכם לבנקים כדי להשיג לכם משכנתא. אני אתגבר על הבעיות ועל הסירובים שהיו לפני כן, במטרה להשיג לכם משכנתא.

הדבר הראשון דוח נתוני אשראי:

הרבה פעמים אני נתקל בצבים שהם לא הכי ברורים. אנשים מסבירים לי שהם קיבלו סירוב משכנתא בבנק שלהם, כאשר אני שואל למה? הם עונים דבר כמו: חזרו לי כמה הוראות קבע או כמה צ'קים, אבל אני לא זוכר כמה ולא ממש זוכר מתי.

עכשיו חייבים להבין את ההבדל, אם חזרו כמה צ'קים שזה שני צ'קים, זה לא נורא בכלל. לעומת זאת אם חזרו חמישה צ'קים, זה אוטומטית מוביל להתראה של בנק ישראל שמובילה להיווצרות הרושם בעיית צ'קים חוזרים "משמעותית".

מסיבה זו חשוב מאוד לדעת מה באמת הבעיה ומה גודל הבעיה. הרבה פעמים אנשים שהם מסורבי משכנתא, כלל לא מצליחים לזכור כמה צ'קים בדיוק או כמה הוראות קבע בדיוק חזרו, דבר שהוא טבעי לחלוטין, אבל ממש לא עוזר לנו במצב הזה.

בדיוק בשביל זה, קיים דו"ח נתוני אשראי. המטרה של הדוח היא לתת המון מידע פיננסי אודותיכם בשנים האחרונות. מהדו"ח הזה ניתן להבין בקלות רבה מאוד כמה צ'קים חזרו בשנים האחרונות, כמה הוראות קבע חזרו בשנים האחרונות וכן הלאה. הדוח מאוד מפורט וניתן להבין ממנו בקלות מה בדיוק הבעיות שבגללן הבקשה שלכם למשכנתא סורבה.

ברגע שיהיה לנו את כל המידע הזה, לכל הפחות נוכל לדעת האם יש טעם ללכת למלחמה על המשכנתא הזו, או שאולי שווה בכלל לעזוב את זה לזמן אחר. אם זה נראה לכם קצת הזוי אז הנה ההסבר:

מקרים שלא כדאי לבקש משכנתא אלא לתת לזמן לעבור:

תראו חברים, אני מקבל הרבה טלפונים של אנשים שצריכים משכנתא עכשיו, למשל אנשים שזכו במחיר למשתכן ועכשיו צריכים משכנתא כדי לממש את החוזה. אלו מקרים שהם באמת פעם בחיים לפעמים ואנשים באמת רוצים לקנות את הבית.

הבעיה שהמקרים האלו הם לפעמים כאלו שלא ניתן להתגבר עליהם ברגע זה. נניח אנשים שחזרו להם חמישה צ'קים בחצי שנה האחרונה, זה מקרה שכמעט לא ניתן להתגבר עליו. ברגע שמגיעים לחמישה צ'קים שחזרו- הבנק שולח התראה על צ'קים חוזרים שנרשמת בדו"ח שלכם, דבר שהופך כמעט בלתי אפשרי לאישור.

זאת רק דוגמה אחת מני רבות. במקרים כאלו, אני נאלץ להגיד לאנשים שזה לא הזמן להגיש בקשת משכנתא, היא פשוט תידחה ולא יצא מזה כלום. יותר גרוע, זה ימנע את הפעמים הבאות שאתם תרצו משכנתא. עצוב, אבל לפעמים זה המצב.

מקרים ששווה להילחם עליהם:

המקרים ששווה להילחם עליהם הם מקרים בהם הבעיות הן קטנות כרגע, או כאלו שעבר זמן מהרגע שהן קרו. אם חזרו לכם שני צ'קים והכול בסדר חוץ מזה, זה מקרה ששווה להילחם עליו. שימו לב שאני מדגיש להילחם. אפילו שני צ'קים שזה דבר זניח אולי בעיניכם, אבל זה דבר שהופך את הבי די איי לשלילי לחלוטין ומהווה עילה לפסילת משכנתא מוחלטת בעיני הבנקים. רק להבהיר, אפילו דבר כמו שני צ'קים חוזרים זה דבר שהופך את הבקשה למשכנתא למסובכת מאוד.

מקרים שבהם עבר מספיק זמן:

הכוונה היא למקרים שבהם הייתה בעיה פיננסית כל שהיא ברמה כזו או אחרת, אבל כבר עברה תקופה של זמן שעברה מאז. למשל: אדם שעבר הגבלה בבנק, עבר מאז שנה וחצי מאז סיום ההגבלה. ברגע שעברה איזה שהיא תקופה של זמן- כבר ניתן להתמקח מול הבנקים ולהסביר שהיו בעיות כאלו ואחרות, אבל הנה כבר עברה שנה וחצי מהכול מתנהל תקין.

חשוב להבין:

הבנקים לוקחים את הדברים שלא נראים לך רציניים, מאוד ברצינות. דבר שנראה לכם פעוט כמו צ'ק שחזר בגלל אין כיסוי- זה אולי נראה חסר משמעות אם זה דבר חד פעמי- אבל בעיני הבנקים זה דבר מאוד רציני. למה בעצם אני כותב את זה?

הסיבה שאני כותב את זה היא כדי לא להגיע למצבים שאתם יודעים שיש בעיה ועדיין הולכים להגיש בקשת משכנתא. אם אתם יודעים שיש בעיה ואתם מודעים לזה שככל הנראה לא יאשרו לכם את המשכנתא- אל תלכו להגיש בקשות משכנתא.

מרטין בוקסדורף- 0508116397 או maratbok@gmail.com

צרו איתנו קשר עוד היום

פוסטים אחרונים בבלוג