בניתם תוכנית לרכישת נכס ולא מצליחים לקבל משכנתא? מרטין בוקסדורף עם ניסיון של 15 שנים עם מסורבי משכנתא, מסביר מה לעשות!

מרטין, מה עושים כאשר הבנק לא מאשר משכנתא?

תשובה: הדבר הראשון שעושים זה לעצור הכול ולא לגרום נזק. אנשים נוטים לעשות שטויות כאשר הם תחת לחץ ולגרום לשרשרת של טעויות. אני מציע לפני שממשיכים הלאה, להתייעץ עם מישהו שמבין.

מרטין, אז מה עושים?

תשובה: אני מציע לעשות שתי פעולות ראשיות. קודם כל ולפני הכול להזמין דוח נתוני אשראי. הדוח הזה מתאר את המצב הפיננסי שלכם בשנים האחרונות, מאפשר לי להבין בדיוק את המצב הזה והאם אני יכול לפתור את הבעיה למרות הכול או לא. אבל בלי דוח נתוני אשראי, אני למעשה כמו עיוור שמנסה לנחש את דרכו.

מה זה דו"ח נתוני אשראי מרטין?

תשובה: שאלה מצויינת ומאוד רלוונטית. אתם זוכרים אולי מה שהיה פעם BDI אבל למעשה הדבר הזה כבר לא קיים היום. היום קיים מוצר חדש לחלוטין שנקרא דו"ח נתוני אשראי והוא מונפק על ידי בנק ישראל ומאפשר להבין בצורה קלה מאוד את הבעיות שהיו או לא היו.

הדו"ח נותן פירוט מלא של השנים האחרונות שלכם מבחינה פיננסית, כלומר, האם חזרו צ'קים, הוראות קבע, עיקולים, הוצאות לפועל, הגבלות ופשיטת רגל. בתור יועץ מסורבי משכנתא, הכלי הראשון בעבודה שלי הוא הדו"ח הזה.

נניח שקיבלת את הדו"ח, מה עוד אתה צריך?

תשובה: ברגע שיש לי את הדו"ח, תוך שתי דקות בערך אני מצליח להבין את התמונה הגדולה ואז אני צריך נתונים נוספים בסיסיים כדי להשלים את המעגל השלם של הנתונים.

מה שאני צריך זה: להבין מה ההכנסות שלכם, מה הוותק שלכם במקום העבודה שלכם או בעסק שלכם. ברגע שיש לי גם את הנתונים האלו- אני כבר יודע לענות די בוודאות האם אני אצליח לקבל משכנתא במקרה הזה או לא.

אז תגיד, מה בעצם ההבדל בין מה שאתה יכול לעשות לבין מה שאדם רגיל יכול לעשות?

תשובה: זאת שאלה שאני שומע כמה פעמים ביום, כי אנשים באמת רוצים להבין. העניין הוא כזה, אדם שהולך לבקש משכנתא בדרך כלל עובד מול הדרג הנמוך ביותר של הפקידים בבנק. במקרה הכי טוב הוא מכיר מישהו שעובד בבנק ואז הוא מגיע לדרג ניהולי זוטר.

הרמות האלו בבנק, לא יכולים לקחת על עצמם אחריות על אישורי משכנתאות של אנשים שלא היו מקבלים אישור במקרה רגיל. כדי לקבל אישור במקרים האלו, צריך להגיע למנהלים יותר בכירים ולדעת להרכיב את התיק של המשכנתא בצורה כזו, כדי שזה יעשה שכל לאשר את הבקשה הזו.

חשוב להבין, כל דבר ניתן להציג בכמה דברים ובכמה דרכים, החוכמה היא לדעת למי פונים, על מה בדיוק לשים את האצבע בנתונים שיש, ממה לנסות להרחיק את תשומת הלב. ובכלל, שאלות כמו: לאיזה מנהל להנות את התיק ולאיזה מנהל לא להגיש את התיק בשום פנים ואופן.

אז איך בעצם עובד התהליך?

התהליך הוא די פשוט והוא בעיקר שלי. ברגע שאני מבין את כל הרקע מסביב, יש לי את כל הניירת הנדרשת- אני יכול להתחיל לצאת לדרך. מכאן והלאה אני יוצא לבנקים כדי להתחיל לחפש את אותו המנהל שיוכל לאשר לי את המשכנתא שאני צריך. אתם למעשה נכנסים לתמונה רק בסוף, הרבה אחרי שהכול נגמר כבר.

ומה באמת אחוזי ההצלחה שלך?

תשובה: שאלה ממש טובה ומורכבת מאוד. מבין האנשים שפונים אלי ומתעניינים, אחוזי ההצלחה הם ככל הנראה לא גבוהים בכלל. אם סופרים מבין אלו שאני חושב שזה בסדר לצאת איתם לדרך, אחוזי ההצלחה הם ככל הנראה די גבוהים. בכל מקרה אני נמצא כאן לשירותכם לכל שאלה או התייעצות.

מרטין בוקסדורף– 0508116397 או maratbok@gmail.com

צרו איתנו קשר עוד היום

פוסטים אחרונים בבלוג