הבנק סירב לתת לכם משכנתא? זה לא אבוד עדיין. שמי מרטין בוקסדורף והתפקיד שלי הוא להשיג משכנתאות בבנקים לאנשים שלא מצליחים לקבל משכנתא בעצמם.

מה קורה כאשר הבנק מסרב למשכנתא?

הדבר הראשון הוא להתמודד עם הלחץ. כאשר מקבלים סירוב משכנתא, נכנס למערכת הרבה מאוד לחץ, לא יודעים מה לעשות והדבר הראשון שרוצים לעשות זה לרוץ לעוד בנקים ולהגיש עוד בקשות משכנתא כדי לפתור מיידית את הבעיה.

אבל למעשה זה הדבר הכי לא נכון לעשות. הדבר הנכון לעשותו הוא לעצור רגע, להתייעץ עם האנשים הנכונים ורק אז להחליט איך מתקדמים.

דוגמה: לפעמים מתקשרים אנשים להתייעץ אחרי שהם כבר סורבו בשלושה בנקים. אחרי שמסבירים לי בכמה דקות את המצב, אני מבין ששום דבר לא יכול לעזור כבר וצריכים להמתין שנה.

אני מסביר לאותו בן שיחי שאין טעם להגיש בעוד בנקים, כי זה יגרום נזק- כלומר אתם תהיו שרופים בכל הבנקים, אחר כך אם תגיעו בעוד שנה לבקש משכנתא – יהיה רשום במערכות הבנקים שסורבתם לפני שנה ואת הסיבה לכך. זה לא מועיל בכלום ועדיף לבוא בעוד שנה "על נקי" ולקבל משכנתא.

כאן אני נכנס לתמונה:

מרבית האנשים שנמצאים במצב הזה, מבינים שהם צריכים ייעוץ משכנתא. הבעיה היא שבמרבית המקרים, אנשים לא מבינים שהם לא צריכים יועץ משכנתאות רגיל שעזר לאחותם למצוא ריביות טובות. במקרים כאלו, צריכים מישהו שהוא מומחה משכנתאות למסורבים.

בואו נניח שהגעתם אלי ואני האיש שאמור לפתור את הבעיה. אנחנו יושבים ביחד בערך חצי שעה, כאשר המטרה היא להבין בדיוק מה הבעיה ואיך אנחנו יכולים להתמודד עם זה. כאשר יהיה לי את כל המידע הנדרש, יהיה לי קל יותר ללכת ולהילחם מול הבנקים כדי להשיג לכם משכנתא.

דוגמה: נניח שהייתה לכם בעיה כל שהיא של עיקולים מבנק כל שהוא, לפני שנה וחצי. מעבר לעובדה היבשה הזו, אני רוצה לדעת את הסיפור מאחורה או לפחות להמציא סיפור שיתאים למטרה הזו. נניח ככה: הבעל היה בתאונת עבודה, בגלל שהוא עצמאי לא היה לו הכנסה במשך חצי שנה וכך הוא הסתבך. זה אמנם רק תירוץ, אבל זה כבר נשמע הרבה יותר טוב וכך הרבה יותר קל לי להסביר את הדברים לבנקים.

איזה בנקים שרופים?

במצבים של בעיות בי די איי, כאשר היו בעיות מול בנקים, זה לדעת אילו בנקים הם לא אופציה בשבילנו. הדבר הראשון הוא לדעת איזה בנקים הם כלל לא אופציה בשבילנו. בנקים שהיו איתם בעיות בתשלומי הלוואות, תשלומי משכנתאות, הסדרי חוב, מחיקות חוב- הבנקים האלו לא אופציה בשבילנו בכלל.

דבר שני שצריך לשים לב אליו הוא שחלק גדול מהבנקים בכלל לא מוכנים אפילו לשקול את האופציה של מתן משכנתא לאנשים עם בעיות של BDI, כך שאנחנו צריכים להוריד מרשימת הבנקים האופציונליים גם כאלו ששרופים וגם כאלו שלא מוכנים בכלל לתת משכנתא עם BDI.

יציבות ושוב יציבות:

בין אם אתם צריכים משכנתא לסגירת חובות או משכנתא לרכישת דירה, במיוחד כאשר יש בעיות של BDI – צריכים להראות לבנקים יציבות. מה הכוונה יציבות? האמת זה די פשוט: משכורת שנכנסת בזמן ומופקדת בדיוק באותו הסכום שמופיע בתלוש, יציבות תעסוקתית באותו מקום עבודה ולא כל חודשיים מקומות עבודה מתחלפים, אין חריגות מהמסגרת, הלוואות משולמות בזמן, אם אתם עצמאיים, אז העסק שיהיה קיים לפחות שנה ולא חודשיים, במילים אחרות- יציבות.

מרטין בוקסדורף- 0508116397 או maratbok@gmail.com

צרו איתנו קשר עוד היום

פוסטים אחרונים בבלוג