משכנתא למסורבים

מעל 90% הצלחה עם מסורבים

שלום רב שמי מרטין ואני מטפל במשכנתאות של אנשים שעברו פשיטת רגל, היום במאמר הזה אני רוצה מעט להדגיש את ההבדלים בין לקחת משכנתא אחרי פשיטת רגל לסגירת הלוואות, לבין לקחת משכנתא אחרי פשיטת רגל לקניית דירה. זה אמנם נשמע אותו דבר, אבל למעשה מדובר בשני דברים שונים לחלוטין.

למה הבנקים לא אוהבים פושטי רגל לשעבר?

לפחות פעם ביום אנשים אומרים לי: "אז מה עם עברתי פשיטת רגל, מה זה עונש מוות? מה רצחתי מישהו?" אז חלילה, אתם לא רצחתם אף אחד. הסטטיסטיקה היא כזו שתוך 10 שנים, חמישים אחוז מהאנשים שעברו פשיטת רגל- חוזרים לפשיטת רגל שוב. עובדה.

זאת הסיבה שהבנקים לא רוצים בכלל לגעת במשכנתאות של פושטי רגל. הם באמת לא רוצים ולא משנה מה היה בפשיטת הרגל, כמה זמן עבר בפשיטת הרגל וכל הנסיבות. אבל המטרה שלי היא בכל זאת להשיג משכנתא אחרי פשיטת רגל ובואו נדבר על ההבדלים בין משכנתא לקניית דירה לבין משכנתא לסגירת הלוואות. אבל לפני כן בואו נדבר על משכנתאות בכלל.

מה ההבדל בין סגירת הלוואות לקניית דירה?

ההבדל הוא כזה, כאשר קונים דירה ולוקחים משכנתא- הבנק מקבל את הבית כביטחון כנגד הכסף שהוא נותן, כלומר נניח שהבנק נותן לזוג 600 אלף שקלים אבל מקבל כנגד זה בית שלצורך הדוגמה עולה 1.5 מיליון שקלים. מצויין.

עכשיו נניח שאחרי כמה שנים, אותו הזוג מגיע לקחת משכנתא לסגירת הלוואות, במצב הזה הבית שנמצא אצל הבנק הוא בדיוק אותו הבית, אבל הסכום שנותנים כנגד הבית אמור לגדול. כלומר מצפים שהבנק יגדיל את הכסף שהוא נותן אבל יישאר עם אותו הביטחון. וזאת הסיבה רבותיי שהרבה יותר קשה לקבל משכנתא לסגירת הלוואות מאשר משכנתא לקניית דירה.

אז איך מקבלים משכנתא אחרי פשיטת רגל?

שוב, המיקוד שלי הוא יותר משכנתא לסגירת הלוואות בכתבה הזו מאשר משכנתא לקניית נכס. אז אני רוצה מעט לדבר על משכנתא לסגירת חובות. כבר אמרנו שקשה הרבה יותר לקבל משכנתא לסגירת הלוואות, אבל בכל זאת מה עושים?

המטרה שלנו היא להראות לבנקים שמהם אנחנו רוצים לקחת את המשכנתא, שאנחנו לקוחות הרבה יותר טובים מהממוצע. כלומר שאם לקוחות טובים של הבנק הם רמה 2 אז אנחנו רמה 4 למרות פשיטת הרגל. איך אנחנו יכולים להראות את זה?

הדרך להראות את הדברים האלו היא דרך נתונים יבשים:

אנחנו רוצים להראות שאנחנו שכירים, יציבים, עובדים הרבה זמן באותו מקום, אין לנו הלוואות, אין לנו חריגות בחשבון, אנחנו רוצים להראות שאנחנו סופר בסדר. אם לקוח רגיל של הבנק יכול להרשות לעצמו מדי פעם חריגות מהמסגרת ודברים מהסוג הזה, אז לקוח שעבר פשיטת רגל, לעולם לא יכול להרשות לעצמו חריגות. אפילו לא שקל אחד בודד. שוב, המטרה שלנו היא להראות שאנחנו סופר בסדר ולא רק בסדר.

להיעזר במומחה:

שמי מרטין בוקסדורף, אני משיג משכנתאות לאנשים שעברו פשיטת רגל כבר עשר שנים ואני יכול להעיד שאני מדהים בהשגת משכנתאות כאלו. גם אם אתם לא רוצים להיעזר בי, אני מציע בחום גדול להיעזר במישהו שמבין היטב במשכנתאות של פשיטת רגל. אבל רק ספציפית בנושא פשיטת רגל.

צרו איתנו קשר עוד היום

פוסטים אחרונים בבלוג