הרבה מאוד פעמים יוצא לי להיתקל באנשים שאני מבין כי המערכת סירבה להם למשכנתא, נטו בגלל שהמערכת היום היא כבדה ומאוד מסואבת.

מה הכוונה המערכת מסואבת?

אני זוכר את התקופה כאשר אני התחלתי לעבוד בבנק, זה היה בתחילת שנות ה2000 בערך, אני הכרתי בשם שלו כל אחד מהלקוחות של הסניף. כולם. כאשר לקוח מסוים היה לו בעיה כל שהיא למשל לקבל משכנתא, למשל בעיות של BDI – כולנו, כל עובדי הסניף היו מתגייסים כדי לנסות ולעזור לאבי שלא מצליח לקבל משכנתא בגלל בעיות בי די איי.

מיותר לציין שבאותה תקופה לא היו כמעט מסורבי משכנתא בכלל, כי כל עובדי הסניף היו עושים הכול כדי שהאדם הזה יקבל את המשכנתא שהוא צריך. אבל זה לא באמת חוכמה. זה היה לפני יותר מעשרים משנה, העולם היום נראה אחרת.

מה קורה היום בבנקים?

היום הבנקאות נראית אחרת לחלוטין. היום לכל סניף בנק מרכזי או אפילו בינוני יש עשרות אלפי לקוחות והבנקאים של היום בכלל לא מכירים את הלקוחות שלהם, פשוט כי יש יותר מדי כאלו. היום כאשר אדם מגיע לבקש משכנתא בבנקים, במיוחד בבנק שלו- הוא למעשה מגיע לפקידה או פקידה, שהוא בעצם אף פעם לא ראה לפני כן.

כאשר האדם הזה מגיע למצב שבו הוא מסורב למשכנתא, אף אחד לא יתגייס כדי לעזור לו לקבל משכנתא, פשוט כי אף אחד בסניף שלו לא מכיר אותו וגם אם מקרה מכירים אותו, אז הפקידים והמנהלים בסניף פשוט לא יכולים להקדיש לזה את הזמן – כי הם עמוסים מכל הכיוונים ולא יכולים להתחיל להתעסק באדם ספציפי אחד.

אז מה אנחנו לומדים מזה?

מה שאנחנו לומדים מזה הוא שאין לנו מה לסמוך על המערכת ועל עזרה של המערכת. משפטים כמו: "אני נמצא בבנק שלי כבר 40 שנה והם בטוח יעזרו לי", פשוט לא נכונים, זה כבר לא עובד ככה. בין אם אתם בבנק שלכם כבר 5 שנים או 40 שנה, זה לא ישנה שום דבר,- אתם לא תקבלו שום עזרה בדבר הזה מהבנקאי או מנהל הסניף או כל אחד אחר.

אז מה עושים? נעזרים במומחים:

הלוואי והיה לי איזה פיתרון זהב לתת לכם שהיה יכול לפתור את כל הבעיות בבת אחת, כאשר הבנקים מסרבים למשכנתא. לצערי זה לא ככה. בדרך כלל כאשר הבנקים מסרבים למשכנתא, בדרך כלל יש להם סיבה מאוד טובה. זה אומר שצריך לעשות הרבה יותר כדי להצליח לקבל את המשכנתא בכל זאת.

עם מי מתייעצים?

הנקודה הראשונה ואולי הכי חשובה היא לקבל ייעוץ נכון. אני נתקל באנשים שלא מצליחים לקבל משכנתא, בגלל בעיות אמיתיות לחלוטין, כמו למשל אנשים שצריכים משכנתא לפושטי רגל, כלומר באמת מקרים מורכבים.

האנשים האלו שצריכים לקבל ייעוץ מקצועי אמיתי לגבי משכנתא אחרי פשיטת רגל, הם פונים להתייעץ עם אנשים שפשוט לא מתאימים. למשל הולכים להתייעץ עם יועץ המשכנתאות שטיפל במשכנתא של גיס שלהם שעובד בחברת חשמל. אותו היועץ שלא רוצה לוותר על שכר טירחה לוקח על עצמו גם את המשכנתא אחרי פשיטת רגל, אפילו שהוא לא מבין בזה שום דבר. מה אתם חושבים שיכול לצאת מהדבר הזה? אם אמרתם לעצמכם עכשיו שזה ככל הנראה לא יוביל לשום דבר טוב, אתם ככל הנראה צודקים.

מתייעצים עם יועץ מסורבי משכנתא:

אם אמרתי שאותו היועץ שטיפל בגיס ככל הנראה אין לו את הכלים להצליח, אז בואו נדבר על הנושא הבא, למי יש את הכלים כן להצליח?

ברשותכם אני רוצה עכשיו להגיד כמה מילים עלי. שמי מרטין בוקסדורף, אני מטפל כבר 15 שנים במשכנתאות לאחר סירובים בבנק. רוב העבודה שלי זה אנשים שהיה להם בעבר הפיננסי פשיטות רגל, הגבלות או בעיות גדולות דומות.

המחנה המשותף של כל המקרים האלו, זה שהם בנו לי הרבה מאוד ידע וניסיון לגבי טיפול בבעיות כאלו מול הבנקים. מי הייתם רוצים שיטפל במשכנתא שלכם אחרי פשיטת רגל? מישהו שעושה כבר 15 שנה ומטפל רק במשכנתאות עם בעיות כאלו, או היועץ המעולה שטיפל בגיס שלכם אבל אין לו שום מושג לגבי איך מתחילים לטפל במשכנתא אחרי פשיטת רגל.

אם אתם נמצאים בבעיה דומה ויש לכם היסטוריה בעייתית ועכשיו צריכים משכנתא, תרימו טלפון ונדבר על הכול. מרטין בוקסדורף- 0508116397

צרו איתנו קשר עוד היום

פוסטים אחרונים בבלוג