האם ניתן לקחת משכנתא אחרי פשיטת רגל? בגדול התשובה היא כן אבל זה תלוי בהרבה מאוד דברים שאנחנו תיכף נדבר עליהם. חשוב להבין שאני כותב את זה בסדר מסוים שהוא קריטי להבנת הדברים.

הסדרי חוב מול הבנקים:

גורם חשוב אחד במשוואה הזו הוא מול איזה בנקים היו לכם הסדרי חוב בזמן פשיטת הרגל. וזה מכמה סיבות: הסיבה הראשונה היא שכל אותם בנקים שמחקו לכם חוב אצלם, לעולם לא יתנו לכם משכנתא. הסיבה השנייה היא שזה נראה מאוד רע מאוד מול בנקים אחרים, כאשר מגיעים לבקש משכנתא לאחר שהיו בעיות מול כל הבנקים האחרים.

לפני כמה זמן התחילה פשיטת הרגל

בדרך כלל שאלים מתי נגמרה פשיטת הרגל, אבל חשוב מאוד גם לדעת מתי היא התחילה. הסיבה שזה חשוב היא שלמעשה תחילת הליך פשיטת הרגל מסמל את סוף הבעיות. כאשר אני מגיע לבנק ואומר שהלקוח הזה החיל פשיטת רגל ב2014 אפילו שהוא סיים רק עכשיו, זה נשמע הרבה יותר טוב מאשר להגיד שהלקוח הזה התחיל פשיטת רגל לפני שנה וחצי וסיים עכשיו.

כמה זמן לאחר ההפטר:

הנקודה השנייה היא כמה זמן עבר מרגע ההפטר. הכוונה היא לאיזה תקופת צינון הייתה מרגע קבלת ההפטר. אתם כמובן מבינים שלבקש משכנתא 3 שנים אחרי ההפטר זה עדיף מאשר לבקש משכנתא חצי שנה אחרי ההפטר. אבל בגדול, אני ממליץ לבקש ולא משנה כמה זמן עבר. מקסימום יגידו לא ונבין איך צריך להשתפר כדי להגיש שוב בפעם הבאה. אני אישית לעולם לא מוותר ולעולם לא מניח לבנקים לדחות את הלקוחות שלי.

מה הייתם לפני פשיטת רגל ומה אתם היום?

זה סוד גלוי מאוד לכולם שהבנקים אוהבים שכירים. אבל במקרה של פשיטת רגל, הדבר הטוב ביותר הוא להגיע במצב שבו הייתם בעלי עסק ופשיטת הרגל הייתה בגלל העסק. המצב הזה הטוב ביותר, בגלל שיכול להיות לי טיעון מדהים מול הבנקים.

הכוונה היא שאני יכול להגיע לבנקים ולהתחיל לצעוק עליהם, האדם הזה היה בעל עסק, היום הוא שכיר ובכלל אין קשר בין האדם שעבר פשיטת רגל בהיותו בעל עסק לבין האדם שהוא היום. הוא ניסה לפתוח עסק, עבר פשיטת רגל, למד את הלקח שלו והיום הוא שכיר שלא חושב בכלל להתחיל לפתוח עסקים נוספים. אין בכלל קשר בין האדם שהוא היה לבין האדם שהוא היום.

עד כמה אתם לקוחות טובים?

בהמשך ישיר לפסקה הקודמת, אם אתם לקוחות טובים בבנק, יהיה לכם הרבה יותר קל לקבל משכנתא לאחר הפטר. אם אתם שכירים אחרי הפטר, מרוויחים משכורות גבוהות ועובדים במקומות טובים, יהיה לכם הרבה יותר פשוט. אם אתם עצמאיים שמתנהלים לא הכי תקין בחשבון, הכנסות בינוניות וכן הלאה- כמובן שיהיה לכם הרבה יותר קשה לקבל משכנתא.

מה העיסקה שעל הפרק?

הבנקים מרגישים הרבה יותר בנוח לאשר משכנתאות אחרי פשיטת רגל, כאשר המימון המבוקש הוא נמוך יותר מהממוצע. כלומר אם מבקשים משכנתא בגובה 60 אחוז משווי הבית, כמובן שזה יהיה פשוט יותר מאשר לבקש משכנתא של 75 אחוז. הבנקים מפחדים מאנשים שעברו פשיטת רגל ומאוד נזהרים איתם.

המימד האישי:

אז נכון, אם קראתם עד עכשיו, יש לכם את רוב המידע שצריך כדי לדעת איך לוקחים משכנתא אחרי הפטר,  ועדיין 99 אחוז מפושטי רגל לשעבר שהולכים לבנקים לקחת משכנתא, חוזרים הביתה עם סירוב. אז למה זה ככה?

כאן אני נכנס לתמונה

המטרה שלי היא לקחת את העובדות היבשות שקיימות, להלביש עליהן את הנסיבות כדי ליצור סיפור אישי מרגש ואנושי אשר יוכל יחד עם הקשרים שלי בבנקים להביא אותנו למצב שבו אנחנו מקבלים משכנתא. כלומר, נכון שאנחנו יודעים שהייתה פשיטת רגל. אבל אנחנו לא יודעים למה?

יחד אנחנו נבנה סיפור שמסביר למה בדיוק הייתה פשיטת רגל ואיך למדנו מה לא לעשות מכאן והלאה, כדי שזה לא יחזור על עצמו. לדוגמה: נביא ונכין מראש מסמכים שמראים שהבעל היה בתאונת עבודה ולכן לא היה יכול לעבוד בעסק, בגלל שהוא היה מושבת חצי שנה – הוא הגיע לפשיטת רגל ( אגב זה דוגמה אמיתית ממשכנתא לאחר פשיטת רגל שאני טיפלתי בה).

למה אנחנו צריכים את הסיפור?

כי הערך המוסף שלי בכל הסיפור הזה הוא היכולת שלי להגיע לבנקים עם הקשרים שלי ועם הטיעונים שאנחנו בנינו בפסקה הקודמת ולהתחיל לצעוק עליהם שאתם בכלל לא אשמים בפשיטת הרגל, זה קרה בגלל דברים אחרים ואתם צריכים לקבל משכנתא, כי אתם לא לקוחות שעברו פשיטת רגל אלא לקוחות ממש טובים, שפשוט נקלעו לסיטואציה לא נעימה שלא באשמתכם. הנשק שלי זה ההסברים האלו והניירת המצורפת.

תשלום על השירות

התשלום מתבצע עבור השירותים שלנו, רק אם מתקבל אישור משכנתא מאחד הבנקים. חשוב לציין שהריביות במשכנתאות של פושטי רגל הן די רגילות, לעיתים מעט גבוהות, ברמה של אחוז אחד מעל הממוצע. לכל שאלה נוספת, אני נמצא לשירותכם. מרטין- 0508116397

צרו איתנו קשר עוד היום

פוסטים אחרונים בבלוג