משכנתא למסורבים

מעל 90% הצלחה עם מסורבים

בית משיח דרום בת ים בניהולו של הרב מאיר אבוטבול, שליח הרבי מליובאוויטש שליטא מלך המשיח לדרום בת ים.
קיים כבר 13 שנה, ברחוב הנביאים 3 במרכז המסחרי בבת ים. בהוראת השליח הראשון של הרבי שליטא מלך המשיח בבת ים, הרב זמרוני ציק.

בבית משיח עסוקים מצאת החמה והרבה מעבר לשקיעה בחסדים, בעזרה לזולת. בקרוב יהודים לתורה ומצוות תוך הדגשה על סבלנות, סובלנות, דרכי נועם ושלום.

בבית משיח דואגים כל השנה ללסלי מזון עבור משפחות נזקקות ,תנורי חימום וציוד שאנשים זקוקים לו. כמו כן מתווך בין אנשים שרוצים להתפטר מהרהיטים שברשותם למשפחות נזקקות שכמהות לכל פריט.

הרב מאיר מספר כי פעם הוזמן להתקנת מזוזות בבית קשישה ונחרד לראות באיזה תנאים קשים היא מתגוררת. הוא גייס הרבה מתנדבים ובעלי עסקים ששיפצו לה את הבית וסידרו לה אותו כדי שיראה כמו בית אמיתי ויהיה ראוי למגורי אדם.

כמו כן ישנם כ50 משפחות שזוכות באופן קבוע לחלוקת סלי מזון מידי שבוע כאשר ישנם עוד משפחות שמקבלות אוכל חם לו הם זקוקות. מידי יום שישי מחלק הרב מאיר למשפחות כ 200 חלות ובקבוקי יין לשבת.

לאחרונה התחחילו לסייע בבית משיח לעמותת חן לחיים בהנהלת הרב יניב בן דוד שעוסקת בהגשמת מישאלות לילדים שחולים במחלה הארורה ל"ע.

אחד הסיפורים היפים שמאוד נגעו לליבי מספר הרב מאיר. הוא של ילד מנתיבות ששלח לי משאלה בסירטון שהחלום שלו הוא חדר ילדים חדש, להוריו לא הייתה יכולת כלכלית לממן זאת. פניתי לאחד הצדיקים הנסתרים שמתפלל בבית משיח והוא תרם את כל הסכום לקניית החדר ומדובר באלפי שח.

אחד הדברים המרכזיים שהרב מאיר עוסק בו הוא מבצע הנחת התפילין. הרבה אנשים לא יודעים כיצד להניח, או כאלה שידם אינה משגת לרכוש תפילין ומדובר בדרך כלל בעולים חדשים שמעוניניים להתקרב ליהדות ובעזרת התפילין הם זוכים בכך. בבית משיח דאגו בעזרת יהודים טובים לדאוג להם לתפילין חדשות במתנה.

פעילות נוספת ולא פחות חשובה היא הסיוע המשפטי שאני עוזר לאנשים רבים שנקלעו לעולם הפשע. כאשר הצלחתי ליצור קשר עם מספר עורכי דין מהשורה הראשונה שמסייעים לי במקרים קשים.

עו"ד פלילי אלון אייזנברג שמוכר לכולם מהזיכוי שהביא ליונתן היילו. עו"ד רועי שרמן פלילי ומשפחה ועו"ד בן מעוז פלילי ותעבורה. ב"ה בזכות כך רבים יצאו ממעגל הפשיעה ושבו למוטב.

עוד כדאי לציין שהרב מאיר פתח דף פייסבוק הנקרא בת ים שלנו. הדף הוא חדשות לציבור הדתי אבל מדווח בעצם על כל מה שקורה בבת ים. כאשר מטרת הדף בגדול הוא לגשר בין הציבור החילוני והדתי בעיר.

בנוגע לנגיף הקורונה אומר הרב מאיר. שהמצב יחסית מצויין בארץ לעומת העולם והפניקה והבהלה מיותרים. בפרט שיש השגחה אלוקית על ארץ ישראל כמו שנאמר: ארץ אשר עיני השם אלוקיך בה מראשית השנה ועד אחרית השנה. הרבי שליטא מלך המשיח מדגיש בכל הזדמנות שארץ ישראל היא המקום הבטוח ביותר בעולם.

ואי אפשר בל פרט פיקנטי. במסגרת פעילות התקנת מזוזות אצל התושבים. הוזמן הרב מאיר להתקין מזוזות בבית של קותי ומגי אזרזר. מסתבר שמגי אזרזר היא דודנית של הרב ומתגוררת בתל אביב. אבל בשביל לעשות מצוות אני מגיע בשמחה לכל מקום מסכם הרב מאיר.

צרו איתנו קשר עוד היום

פוסטים אחרונים בבלוג