משכנתא למסורבים

מעל עם מסורבים

Menu

כאשר מדברים על המושג מסורבי משכנתא, מתכוונים לקשת רחבה ביותר של סיבות שבגללן הבנקים יכולים לסרב לתת משכנתא. הפעם בואו נדבר מאיפה לוקחים משכנתא כאשר נמצאים בפשיטת רגל?

מה זה אומר שהאדם נמצא בפשיטת רגל?

מבחינת מערכת הבנקאות, אדם שנמצא בהליך פשיטת רגל זה ככל הנראה הדבר הכי גרוע שיכול להיות. כלומר, לא ניתן לחשוב על תסריט גרוע יותר להיות בו.

אז אדם שנמצא בהליך פשיטת רגל וצריך כסף שיעזור לו לסגור את הליך פשיטת הרגל, למעשה שום גוף פיננסי- לא ירצה בכלל לשמוע עליו. במקרים כאלו האופציה היחידה היא זה משכנתא חוץ בנקאית, אצל הגופים היחידים שמוכנים לתת משכנתא במצב כזה.

איך עובדת משכנתא חוץ בנקאית בפשיטת רגל?

הרעיון הוא כזה, משכנתא חוץ בנקאית לפושטי רגל היא משכנתא לא במובן הקלאסי של הלוואה לשנים ארוכות, אלא הלוואה שניתנת בשיעבוד נכס לשנים קצובות ( בדרך כלל לשנה או שנתיים) כאשר המטרה היא לתת לאדם את הכסף שהוא צריך כדי לסגור את פשיטת הרגל ואחרי שנתיים לחזור לאחד הבנקים למשכנתאות.

לדוגמה: אדם נמצא בפשיטת רגל וצריך 300 אלף שקלים כדי לסיים את הליך פשיטת הרגל. כמובן שאף בנק לא ייתן לו את הכסף הנדרש, בגלל מצב הBDI שלו כרגע, אבל חברה חוץ בנקאית יכולה כן לתת לו את הכסף בריבית גבוהה, כדי שיסגור את פשיטת הרגל שלו, ישקם את עצמו ולאחר פרק זמן של שנתיים יפעל להעברת המשכנתא החוץ בנקאית לבנק.

מדובר במשכנתא לכל דבר ועניין:

אנשים נוטים להתבלבל ולחשוב שאם מדובר בקרן חוץ בנקאית, אז הכסף פשוט ניתן ללא שום בטחונות וזה מאוד לא נכון. הפרוצדורה היא לחלוטין כמו בבנק. הכסף מועבר לבעלי החוב, כמו כונס הנכסים למשל או לגופים שפתחו את ההוצאה לפועל.

מתבצע רישום מסודר בטאבו שרק לאחריו ניתן להתקדם עם קבלת הכסף. בדיוק כמו בבנק צריך לעשות ביטוח חיים וביטוח לבית, שיעבוד מסודר, תשלום לפי מכתב כוונות מסודר. במילים פשוטות: אין שום כסף מהיר שמגיע לידיים שלכם, אלא פרוצדורה בנקאית לכל דבר ועניין.

למה משכנתא חוץ בנקאית היא תמיד קצרת טווח?

משכנתא חוץ בנקאית היא כסף מאוד יקר, גם החברות החוץ בנקאיות שנותנות את הכסף מגייסות אותו יקר מאוד ולזמן קצר מאוד. רק שתבינו, מרבית הכסף במשכנתאות חוץ בנקאיות מגיע מבתי השקעות או אנשים פרטיים.

בתי השקעות הם גופים שצריכים להחזיק את הכסף נזיל, למקרה שהחוסכים ירצו לפדות את כספם. משקיעים פרטיים אוהבים גם כן את הכסף שלהם נזיל, פשוט כי הם רוצים להניע את הכסף כל פעם מחדש.

לכן כמעט כל המשכנתאות החוץ בנקאיות הן קצרות מועד ואתם צריכים להיערך לכך שצריך להתחיל להחזיר את הכסף במהירות.

האם צריך יועץ משכנתאות ?

תראו, אני האדם האחרון שמאמין ביועצי משכנתאות. אני לא באמת מאמין שצריך יועץ כדי למצוא את הריבית הטובה ביותר. אבל במקרים שהם מורכבים ודורשים מעורבות של מומחה אמיתי- אני מאמין באנשים שהם סופר מנוסים ומאוד מקצועיים. הדבר האחרון שאתם צריכים איתכם, זה עוד גורם אחד שהוא לא באמת יודע מה הוא עושה.

מרטין בוקסדורף– 0508116397 או maratbok@gmail.com

צרו איתנו קשר עוד היום

פוסטים אחרונים בבלוג